Możliwość komentowania Nowe prowokacje polityczne została wyłączona

Kondycja Unii Europejskiej
Chociaż Unia Europejska jest w kryzysie, to jednak wcale nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. Przecież skupiła wokół siebie dużo zamożnych krajów. Nadal UE jest federacją niezmiernie zamożnych państw.
Naturalnie nie wszystkie są naprawdę zamożne, ale w porównaniu z chociażby większości krajów w Azji, to i tak UE to wielka potęga. I choć ostatnimi czasy wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby Chinami, to powinniśmy zwrócić uwagę, że to w dalszym ciągu Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż oczywiście nie jest powiedziane, iż UE jest wspaniałą organizacją. Moim zdaniem UE to doskonały pomysł – nawet po połączeniu i tak jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny bądź Indie, więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednakże dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny i inne potęgi gospodarcze – albo aspirujące do ich miana, dużo szybciej nas doganiają. To źle, bo przecież w naszym interesie jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście tak będzie, ale trudno jednoznacznie powiedzieć czy np. problem dot. bezrobocia, szczególnie wśród młodych ludzi, szybko zostanie zażegnany. Może Europę czeka los choćby Włoch, czyli niby zamożnego kraju, który jednakże ma bardzo duże kłopoty? Ciężko w jednoznaczny sposób powiedzieć…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.